léčba solí
Léčba solí, zvaná holoterapie, je perfektní podpůrný prostředek pro řešení mnoha zdravotních obtíží. Ověřeno staletími.

Jako pobyt u moře

Solná jeskyně Slaný je prostor vybudovaný výhradně z různých druhů krystalů soli. Spolu se speciálním klimatizačním systémem, který napomáhá optimálnímu uvolňování důležitých prvků z krystalů, tak vzniká v jeskyni unikátní mikroklima srovnatelné pouze s klimatem přímořským, avšak mnohokrát intenzivnější.

Lékaři doporučují

Výjimečný záporně ionizovaný vzduch v jeskyni je bohatě nasycen důležitými sloučeninami jódu, vápníku, hořčíku, sodíku a dalšími, které příznivě působí na zdraví a regeneraci organismu. Již po několika procedurách v Solné jeskyni Slaný tak můžete účinně pomoci svým dýchacím, srdečním, kožním či nervovým potížím. Kůra může rovněž pomoci vaší pleti či při spalování tuku. Lidé si ale také cení prostředí jeskyně při odbourávání stresu a léčbě neuróz.

Lékaři doporučují pobyty v solné jeskyni jako vhodnou doplňkovou léčbu u zmíněných obtíží. Pětačtyřicetiminutová kůra totiž naradí svou intenzitou dva až tři dny strávené u moře, a je tak efektivnější než běžná klimatoterapie (pobyt v přímořských lokalitách).

Přijďte se přesvědčit. Přijďte udělat něco pro svoje zdraví, krásu a odpočinek.

Za solí do Slaného

Solný nerost je s historií královského města Slaný neodmyslitelně spjat a je tedy příznačné, že solná jeskyně dnes vzniká právě zde. Sůl byla vlastně i prvotním impulzem pro založení města a po dlouhé generace zaručovale jeho prosperitu a rozkvět. V minulém století pak sůl pomohla místním opět – sice poněkud nečekaně, o to ale užitečněji. Slaná spodní voda totiž zmařila plány na těžbu uhlí v lokalitě Slaného a přeměně města na hornické. Kam tedy jinam za blahodárnou a prospěšnou solí, když ne právě do Slaného?